SKAL KJØPE HESTER FOR PENGENE

Eriksmåla rideklubb skal selge for Ravelli i høst. Målet er klart: å tjene penger slik at de kan kjøpe flere hester.

Å drive en rideklubb er ganske krevende økonomisk. Det er mye utgifter. Eriksmåla rideklubb satser i høst på et samarbeid med Ravelli, for å tjene penger til klubben. Det er andre året på rad de selger for Ravelli.
– Vi solgte i fjor også. Det gikk bra, synes jeg. Vi solgte 600 pakker, sier Dorthea Vojnic som er salgsansvarlig i klubben.

Hva er målet i år?
– Vi skal prøve å selge 1 000 pakker.
1 000 pakker er en liten ”magisk grense” i denne sammenhengen. Ved 1 000 solgte pakker aktiveres nemlig en bonus. Da blir klubbens beholdning 60 kroner per pakke, i stedet for 55 kroner. Pakkene koster 200 kroner per stykk. De kan inneholde alt fra sengetøy, treningsklær, undertøy til svenskproduserte kjøkkenredskaper.
Eriksmåla rideklubb har et par hundre ridende. Rytterne kommer fra Emmaboda, Hovmantorp, Kosta og tettstedene rundt omkring. Det er en blanding av unge, eldre, nybegynnere og erfarne. Å drive en rideklubb på landsbygden har sine forutsetninger.
– Vi kan ikke ha noe nisjepreg slik en rideklubb i en storby kan. Der kan det finnes klubber spesielt for feltritt eller sprangridning. Vi er en klubb for alle.
Det innebærer at det må finnes hester som passer til klubbens ulike medlemmer. Det er også hestene som er fokus for salget.
– Vi ønsker å fornye. En del av hestene våre begynner å bli litt gamle. Da trenger man å få inn nye hester.
– Det er en prosess. Det er ikke bare å bytte dem ut. De nye trenger litt tid på å venne seg til å være her.

En ny hest koster en del penger?
– Ja, vi kjøpte en nylig. Det koster rundt 40 000 kroner.
Nå håper Dorthea at salget for Ravelli skal bli riktig vellykket i år. Når man målet på 1 000 solgte pakker, blir klubbens beholdning 60 000 kroner.
Erfaringene fra fjoråret er positive.
– Tidligere solgte vi for et annet merke, og man kan jo forestille seg at det blir en del innvendinger når man bytter. Men de aller fleste var fornøyde, så det er veldig positivt, synes jeg, sier Dorthea Vojnic.

Tekst:
Thomas Lundh
SEO Kompetens
Bilde:
Dorthea Vojnic
Eriksmåla RideklubbAbout the Author

By thomas / Administrator on Oct 20, 2016

icon

LAST NED VÅR KATALOG

Sjekk våre produkter

icon

REGISTRER DEG

Registrer ditt lag eller din skoleklasse og begynn å selge omgående!

icon

INTERESSEMELDING

Vi kontakter deg og forteller mer